Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bílovická projížďka

Netradiční pondělní vyjížďka byla svolána do Bílovic, páč jsem tam měl nějaké své zájmy a kromě toho jsme chtěli otestovat novou cyklostezku. Ne, že bychom ji už neznali, ale tentokrát jsme si ji vychutnali. Už je tam i zábradlí, snad ještě kouskama chybí, trochu se cpou kopřivy do cesty, někde hlína z lesa, ale jinak je parádní povrch a když si člověk dává pozor v zákrutách, tak je i bezpečno. Trasa je hodně vlnitá, vertikálně i horizontálně, ale s minimálním převýšením. Výhoda je, že je to u hlubokého lesa, skryto pod stromy, podél řeky, a tak se příjemně jezdí i za velkého hicu. 
Sešli jsme se tedy podle plánu cca 16,30-16,45 na točně tramvají v Obřanech, kde nás přišla podpořit Dana. Tentokrát se omluvila, ale slíbila, že příště... příště uvidíme.
Teda, jestli se nezapomene někde na Korsice:))
Dojeli jsme v klidu do Bílovic a jelikož čas kvapil, jsme hned vyrazili dál. U
dělali jsme první pokus o dobytí Adamova, ale po kilometru Jiřka prohlásila, že prší a tak jsme se vrátili. :))) No, názor stařešiny byl svatý už i Indiánů :)) Přeli jsme se, jestli ta jedna kapka spadla, nebo ne. Skutečným důvodem byl však patrně fakt, že po cestě není žádná hospoda :))
V Bílovické restauraci Sokolovna jsme dali krátké posezení, bohužel už nevařili, tak zůstalo jen u polévky. Prý vynikající. Tím jsme měli půlku výletu hotovu a teď ještě cesta domů. To už zas svítilo sluníčko. Ale holky prý brzo vstávají do práce :)) Já jsem se ještě projel do Židenic a pak zpět k Sokolovně, kde jsem osedlal žlutého oře a vzhůru na noční bruslení :))) Co se mě týče, nádherný a nádherně prožitý den. 
Zdenula, Zdenál, Jiřka, Pája, Dana.
-Pavel-
FOTO