Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země Mikulov

18. 4. 2009

Den Země v Mikulově byl spojen s odkládaným Otvíráním jara a tak se museli stihnout zabít dvě mouchy jednou ranou, a mohly být aj tři, kdyby se uskutečnila liga cvrnkání kuličkama, jak kdosi kdysi sliboval :)))
Ale aj tak byl program nabitý a tomu odpovídá i množství zážitků, které by vydaly přinejmenším na slušnou brožuru.

Tedy zkráceno: sraz - úvodní sbližovadlo - jeskyně s visícími batmánky - výlez (výplaz, výškrab) na střední terasu po zaručeně "nejschůdnější" trase - pohodové prodírání se džunglí - bunkr - setkání s Milošem - Kozí hrádek - skalní skluzavka (pamatujme si, že příští rok to zkusí aj Andulka) - ležící bezdomovec - město - Hrobka Dittrichsteinů - Svatý Kopeček - romantický palouček :)) - líbání Matičky Země - teletubbies - nad Lomem - opět hrobka - restaurace Pod radnicí - rozchod.

Mezi tím vším klábosení, prokládané posilňovadly tekutými i tuhými, focení a probírání interních záležitostí v různých kombinacích. Nesmíme zapomenout na Mirkovy řízky, Věrčiny šneky, Andulčiny buchty, Blančiny trojhránky i Pájův salám a tekuté léky od Páji a Tamary :)) Kromě jiného.

Pěkný slunečný den, pak se začlo mračit a pak i pršet... po skončení akce bylo zas poněkud krásněji.

Dnes se zúčastnili také nováčci Soňa a Tamara, které ovšem někteří už známe. Překvapil mile Miloš, který neváhal a ačkoliv měl paralelně akci jinde a přechod Pálavy za sebou, přišel, uviděl a zvítězil :))
Tentokrát s náma byla aj dětská sekce ve složení Nikola,Valerie a Tom, tudíž o případné nástupce nemusíme mít strach. Děcka si vytvořili svou vlastní zábavu a chvilkama se zdálo, že nejdou ony s námi, ale my s nimi :)))

Zúčastnili se:
Delegace z Brna: Mirek, Zdenula, Jiřka, Tamara, Blanka, Valerie 
Břeclaváci - Anička, Verča, Pája, Miloš
Delegace z Veselí - Soňa, Nikola (vlakem)
Zástupce Mikulova: Tom

Na závěr nezbývá než poděkovat jaru, že na nás počkalo, všem zůčastněným za skvělou společnost a tedy vzhůry k dalším akcím, které jsou přede dveřmi. Tož tak.
(Pája)
Fotky ZDE a TADY

Obrazek