Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičský ples v Brně

21. 2. 2009

   Na tento ples nás pozvala Dana, za což ji moc a moc dík, byl to skvělý nápad! Danina taneční country skupina na tomto plese učinkovala :), viděli jsme, že je to baví a nás bavilo se na ně dívat a poněkteré z nás (Zdenál) bavilo se zúčastnit učení nových tanečků.

Účast na tomto plese měla být původně větší, mělo nás být celkem devět, ale zase zapůsobil prvek virový (Mirek a Majka) a smůlovitý (Jiřinka) a tak jsme se sešli jen v počtu šesti (Dana, Lidka, Luboš, Pája, Zdenál a Zdenula). Chtěla jsem vám napsat, jak se jmenovala  hudební skupina, která nám hrála do tance, ale na stránkách SHD Vinohrady (http://sdhvinohrady.wz.cz/) mají přes celou pozvánku nápis Vyprodáno a moje hlava je příliš děravá, ale řeknu vám, hráli moc bezva a zvládli cokoliv od valčíku až po nejmodernější hudbu a že jsme si tance užili, to vám jistě je jasné a poněkteří tančili s takovou vervou, že brali útokem i židličky a  stoly kolem tanečního parketu a i kdejaká nožka či noha byla pošlapána, snad málo místa na tanec se jím zdálo být :D. A nebyla to jenom samotná hudba, kterou jsme si užívali, byly to i ukázky klasických tanců, country a nejmodernější tance náctiletých. Mimo toto všechno nás na plese čekala bohatá tombola a můžu vám napsat, že nikdo ze zúčastněných neodešel s prázdnou, každý něco vyhrál a i kdybychom nic nevyhráli, vyhráli jsme už jen tím, že jsme se plesu vůbec zúčastili.

Ještě musím napsat, že nás nepřítomná Jiřinka a přítomní pánové  zásobili  jídlem a pitím, za což jim dodatečně díky!  A musím také napsat, že nám bylo líto těch, kteří zůstali doma, ač neradi :(. Škoda, že jste nebyli s námi, snad příště :). Pokud jsem snad na něco zapomněla, jistě mě ostatní doplní. Ještě musím moc poděkovat Pájovi, který nás ušetřil drkotání se nočním autobusem a odvezl nás domů, moc díky, Pájo! Tak to je asi vše, díky za prima večer, Daně a i ostatním a snad za rok zas a ve větším počtu.

Zdenula ":O))

Doplnění:

Dík Zdenulo, za článek, mě se jaksi do toho nechtělo :)) Tedy doplňuji, jméno taneční skupiny je Honky Tonk, pokud si to nepletu s nějakou jinou. A ti kluci- gymnasti byli též skvělí. Potvrzuji vynikající hudbu HITMAKERS( doplněno po upozornění ženicha- díky) i skvělý slovní doprovod moderátorky, která zde zároveň slavila svou sbatbu. A jak se patří, o půlnoci zdrhla aj se ženichem.. no jsou ještě mladí, tak jim to přejme :))

Tanečky byly líbivé, nevídané kreace zejména tanga nebo čači (cha-cha) předváděli nejen profíci, ale aj naši tanečníci, zejména Zdenál se Zdenulou. Inu, skrytý talent. Kromě toho nemohl odtrhnout oči od hasičské šéfové, ale my jsme se shodli, že ho šálí zrak, páč z balkóna byly některé proporce jaksi výraznější než v reálu, i alkohol zvětšuje a zkrášluje, přitom vedle sebe má mnohem hezčí šéfovou, aniž si to snad uvědomuje :)). Ale sličné tanečnice vyvolaly bouřlivé ovace, zejména při kankánu, kde lítaly nožky nahoru :) I sympatické slečny hasičky v uniformách a krátkých sukýnkách ukázaly svou přirozenou krásu. Dámy se zas mohly kochat krásným tanečníkům :) .

Tombola byla bohatá, bohužel hlavní bonus - odvoz hasičským autem domů se nám nepoštěstil, a tak jsem dělal taxikáře já. Žlutý sršáň v provedení pojízdné dílny to zvládl i s tunami železa, které pořád vozím jako zátěž a mezi kterými byli mí pasažeři propleteni... :))) Takže děkovat bych měl já, za odvahu :)

Fotky jsou už ZDE, další od Luboše budou přidány.

Pája