Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncert O. Havelky

6. 12. 2009

Po loňském vynechání jsme opět zažili koncert MM a opět jsme se dočkali vynikajícího vystoupení. Tentokrát jsme využili příznivou konstelaci i k oslavě Mikuláše, páč i stmelovat tlupu je potřebné a kromě losování dárků jsme si zajisté, byť v mírně zakouřeném prostředí, i příjemně popovídali. Nemluvě o tom, že jsme si objasnili rozdíl mezi losem a sobem, jestli se lije kyselina do vody nebo opačně, i podobný problém se sádrou. :))). Holky zas probraly plány pečení cukroví a při probírání domácích oprav, malování, opravy dřezu či auta si posteskly na ty neskutečně líné tvory, kterými chlapi bezesporu jsou :)) Bohužel/naštěstí, teď už s tím nejspíš nic nenaděláte. :-((
Pak už následoval nástup na Havelku, který, jako obvykle, chytře navázal kontakt s publikem už ve vestibulu, kde také zahráli pár úvodních skladeb. Dokonce - dnes v roli Bludného Holanďana - to stihla včas i Jana :)).

Na koncertu samém jsme pak zažili gejzír těch nejlepších skladeb a písní, prokládaných vyprávěním o historii jazzu i svérázným humorem muzikantů, který je normálně nepopsatelný. To nás dokázalo udržet v napětí až do konce a kromě už vzpomínaného kontaktu s diváky, pečlivým výběrem svižných skladeb se zapojením celého orchestru a prokládáno vynikajicími sóly všech nástrojů - a samozřejmě skvělých hudebníků - v nás zanechalo nezapomenutelný kulturní zážitek.
Tedy, nevím jak ostatní, ale mně vyhovuje právě takovýto styl koncertu a byl jsem (opět) v extázi, ba přímo unešen (nebo naopak) :))
Musím se tedy nestoudně pochválit za tento (vynikající) nápad a opravdu, ale opravdu by mne mrzelo, kdyby se to nelíbilo všem.:)))

Osum statečných dnes v obsazení Anička, Zdenula, Pavel, Jiřka, Miloš, Jana, Hanka a Ivoš.
Místo činu: Semilasso, Brno.

=autorský článek: Pavel=

Obrazek