Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koulelo se počtvrté

3. 10. 2009

V pořadí už čtvrté Koulení, a zdravé jádro cyklotlupy bylo opět u toho, tentokrát s pořádnou účastí.
Na start jsme dorazili tak akorát, to už tam byl Miloš s doprovodem a stepovala tam i Anička, která nás tradičně přišla podpořit na start a tentokrát řádně na kole a zkusila s náma aj vzorek cesty. Akci si zopakovaly ségry Zdenula a Jiřka a poprvé to zas zkusili pánové Zdenál a Miloš. A já to mám zatím bez pauzy, no. Stíhal jsem zároveň ještě zorganizovat kačery, naštěstí mě zas tak nepotřebovali a řídili se sami. A tak mi zbylo dostatek času a kilometrů, abych mohl poklábosit s Jiřkou, páč ostatní se hnali do cíle za mlhavou chimérou s prvními kouleči. Taky jsem si povykládal s některými kačery a kouleči a získal pár nových informací a doufám i přátel.
Dnešní počasí vydalo ze sebe to nejlepší, co na toto období šlo: sluníčko celý den, skoro bezvětří, teplota 17,5°C a vlahá teplá noc za úplňku, což jsme ocenili zas s Milošem při svém návratu za částečného bloudění.
Oceňujeme výbornou kuchyň v Blučině, skvělé společníky a skvělou organizaci. V rámci zvyšování imunity jsme konečně nezapoměli na věstonický burčák červený, mimochodem tak vynikající, že jsme si museli dát repete a za lidovou cenu.
Doprovázely nás také nádherné výhledy na Pálavu a hezkou podzimní krajinu po celé trase. Lidé sbírali poslední úrodu z vinohradů, další zas přišli povzbudit a všude vládla spokojená, téměř sváteční a stěží popsatelná atmosféra.
Na radnici jsme zakončili popovídáním s přáteli, mohutným focením posledních kouleč(ek)ů a vyfásli ještě pamětný glejt od Kudrny.
Celkem 66km, někteří o něco víc, Miloš 98. Bez nehod a defektů.
Foto od Miloše, od Páji nebo v Kudrnově archivu a jinde.
Autor:pgnext