Jdi na obsah Jdi na menu
 


NA kole do Moravského krasu

8. 8. 2009

Další foto na Rajčeti

Naše dobývání Moravského krasu začalo "scukem" přesně v 9,00 hod. v Obřanech.Všichni se dostavili včas, takže po krátkém seznamovacím začátku s nováčky Hankou, Ivošem a Hankou ( H+I nalevo od Páji, čupějící v červeném H č.2 ), jsme vyrazili směr Bílovice. Pája parkoval v Bílovicích, vyjel nám naproti, tak jsme ho přibrali po cestě. Jelikož bylo brzy a Sokolovna ještě byla zavřená, naše pivní muška Zdenálek ostrouhala a jelo se dál:)). V Adamově jsme byli coby dup, pokračovali opět bez " ionťáku " dále podél řeky, najeli na hl. silnici směr Blansko ( to byl jediný úsek s větším provozem ) a před Blanskem zabočili směr Skalní mlýn. Mezičas byl výborný, Zdenál konečně dobil energii dobrým pivkem, ale ostrouhali pro změnu ti, co se těšili na uzeného pstruha:)).
Potom jsme pokračovali pěkně v chládečku směr Kateřinská jeskyně ( tentokrát se Japonci nekonali ), Balcarka, Ostrov u Macochy, Sloup. Těsně před Sloupem byla hlavní přestávka na oběd , jídlo a pití výborné, ale jak zmiňuje Zdeňula, otravovaly nás tu vosy. Než jídlo donesli, tak se pánové bavili odstraňováním tohoto obtížného hmyzu, dokonce se bodovali a používali k tomu všechny dostupné prostředky, jako jídelní lístek, holé ruce, popelník...Ale stejně to bylo prd platné (omlouvám se), protože jak jídlo donesli, slétlo se jich nespočetně, šmejdily po talířech, rochnily se v omáčkách:)). Po tomto vydatném odpočinku a doplnění energie jsme ještě zajeli ke Sloupsko - Šošůvským jeskyním, udělali společné fotto a potom nás už čekal příjemný dlouhý sjezd Pustým žlebem zpět na Skalní mlýn. Tady Zdenálek tušící, že mu nebude povoleno požití iontového nápoje v restauraci, sáhl do svých zásob z domova:)). Dobíječka byla povolena až zase v Bílovicích. Tato představa v něm vyvolala takový děs, že chtěl mít tento úsek rychle za sebou a rozjel se zpět s takovou razancí, že přehlédl odbočku na Adamov a nevadil mu ani ten hrozný kopec před ním a skončil málem v Lipůvce, místo v Adamově:)). Doplatila na to ovšem i Zdeňula, která věrně následovala svého muže.
Do Bílovic jsme dorazili kolem páté a tak jsme ještě chvíli poseděli na ostrůvku opět s menším občerstvením, jak jinak. Sedělo se příjemně, ani se nechtělo vstávat po takovém výkonu, ale Hanka s Ivošem ještě večer měli v plánu tanečky, ( to je tedy obdivuji ), tak jsme vyrazili směr Obřany. Pája nastartoval sršáňa a oklikou tam dorazil taky. Ještě tam hledal nějaké kešky, ale nenašel:)). Na konečné jsme zhodnotili výlet, byli jsme překvapeni, kolik jsme ujeli km v pohodě, v příjemném počasí i náladě, nikdo nebrblal, naše mláďátko Hanka mezi nás zapadla, jako by jsme se znali sto let a ku podivu ji ani nevadila ta postarší generace kolem ní. Ivoš s Hankou byli snad taky spokojeni, i když na úvod jsme najeli zrovna tolik km. Jindy to ale tak nebývá, nebojte se:)).
Zúčastnili se: Jiřka, Hanka, Pája, Zdeňula, Zdenál, Hanka a Ivoš.
Najeto: cca 78 km, plus cesta každého z domova a zpět.

Jiřka
Převzato z Moravské cyklotlupy s laskavým svolením autorky)