Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Lednické vinobraní

20. 9. 2009

Původně to měla být sólo jízda do Lednice na kontrolu krabiček a košt burčáku. Na poslední chvíli se ale ozval Miloš, že mu odpadla "lepší nabídka", a jestli se může přidat. Samozřejmě, a tak jsme dali scuka u zámku.
To by ale nebyl Miloš, kdyby neměl v kapse zas nějaké překvápko a taky že jo.

Za chvíli přifrčela
sympatická mladá dáma (Dáša), po představení se jsme tedy vyrazili do Lednice. Propletli jsme se parkem a u skleníku je zaujal pokroucený strom (Jerlín Japonský), a tak jsem navrhl, že znám ještě hezčí, ve Valticích. Protesty nebyly, ale nejdřív jsme zamíříli na to lázeňské vinobraní.
Po koštu burčáku a shlédnutí kousku pohádky jsme vyrazili lesem do Valtic, u zámku jsme shlédli onen strom a ještě jsem je zlanařil na průzkum podzemní chodby, o které Miloš netušil. Při světle Milošovy bludičky jsme se téměř po čtyřech dostali asi 30m daleko, pak se to ale začlo snižovat a už jsme se nechtěli dál špinit. (Nebudeme před slečnou přeci říkat, že jsme se začli bát :))
Pak Dáša navrhla, že by si dala pivo (!) a dokonce už aj věděla, kde; to jsme zírali zas my.

Po posezení u piva jsme to opět lesem vzali zpět, to už bylo v pohodě po krásné lesní cestě kolem Bažantnice a od Nového dvora zas podél kolejí do Charvajdy a přes Kančí oboru zpět k jezu, kde se odpojil Miloš a posléze i já.
Miloš, Dáša, Pavel,
celkem 38-40km, šílené tempo na pokraji mých sil, ale bylo to úžasné odpoledne. A možná budeme mít posilu do in-line sekce. Tož tak.

(autor: Pavel, autor fotek: Miloš)

Obrazek