Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochozská kachna II

6. 6. 2009

Po ranním silném váhání a manévrech ( SMS, telefony, sledování aktuálního stavu počasí ) jsme se tak nějak vzájemně "zlomili " a přece jenom vyrazili na odloženou Kachnu II.
Na startu u Tesca Juliánov jsme se sešli včas a dokonce mile překvapil Zdenál, který ještě po ránu byl největším odpůrcem akce a nazýval nás blázny :)). Nakonec v něm přece jenom asi zvítězila touha po zdravém pohybu a plnotučném :)).
Ještě plní síly jsme vyšlapali nejprudší kopec na trase - Stránskou Skálu, pokochali se pohledem na Brno a tak
é ulovili jednu kešuli. Záznam lovu - viz. fotto, hlavní lovec za pomoci ostatních-Renek :)). Potom jsme už frčeli směr Slatina, Podolí, Mariánské Údolí, kde byla první zastávka ( Eldorádo ) na plnotučné pro pány, děvčata si daly kafíčko, ochutnali jsme buchtu od Verči a vyluxovali krowky, které Zdenál dovezl z Poznaně. Musím říci, že jsme byli opravdu jedni z mála bláznů, kteří nepodlehli předpovědi a vyrazili na kole. Jindy plná hospoda zela prázdnotou. Podobně to bylo i na trase. Jelikož pány tentokráte nic nerozptylovalo ( jako třeba kozénky ), jeli jsme dále směr Ochoz. Ani jsme tentokráte nenavštívili hospodu U jelena, ale zase jsme pro změnu párkrát hledali Renka, neb ten vyrazil vždy dopředu jako raketa a cesty neznalý se musel vracet. K Votrubům jsme dorazili v úplně výborném čase, ale jaké bylo naše zklamání, když na dveřích visela cedule : UZAVŘENÁ SPOLEČNOST.Tak a bylo zase po kachně :)). Jenomže my jsme si nenechali skazit naši výbornou náladu, protože za odměnu vysvitlo i sluníčko a jeli dále už jen z kopce směr Řícmanice, Bílovice.
U Sokolovny v Bílovicích nahradila kachnu moravská kuchyně a byla fakt výborná.
Viz. fotto :)). Jak se říká - břicho plné - hlava veselá, vyrazili  jsme na poslední úsek trasy po novém povrchu podél řeky Svitavy, směr Obřany, Židenice, Julec. Před Židenicemi se odpojili Zdenál se Zdeňulou, která od samé radosti nad pěkným výletem prý po cestě domů objímala pouliční lampy :)). No, projevy radosti jsou neomezené, že...
U splavu jsme ještě nakrmili kačenky a během chvilky už dorazili zpět do cíle u Tesca.
Těsně před cílem byl ještě na vyšlápnutí náš juliánovský kopeček, čímž jsme zase určitě udělali radost Renkovi :)).
Kolem čtvrté jsme se rozloučili a BV jádro  nasedlo na sršáňa a odjelo doufám spokojeno, z našich kopců na svoji rovinku :)).
Aktéři Kachny II : Pája, Renek,Verča - za BV jádro
                          Jiřka, Zdenál, Zdeňula, Mirek - za brněnské jádro
Děkuji všem za účast.  Jiřka.
Fotéčky ZDE