Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otvírání Lichtenštejnských stezek

16. 5. 2009

Tak mne Verča pověřila, abych sesmolila nějaký článek. Tak tady je a fotky budou následovat.

Lichtenštejnské stezky

Ráno mne probudily sluneční paprsky v posteli, tak jsem vyskočila a zjišťovala, co tomu řekne dnešní počasí.. Obhlídla jsem oblohu a bylo to jasné: neprší, tak se jede. Sraz byl u kostela jako vloni. Věrka mne cestou vyzvedla doma a už mi hlásila, že pánové se jí ozvali. Tak se nás tam za tónů dechové hudby sešlo pět. Pavel 1, Pavel 2, Renek, Věrka a Anička. Pavel 1 nás tentokrát přišel jen podpořit, odskočil si od studené plotny, a dal si s námi symbolicky malý okruh přes Pohansko (tedy po pravdě, doprovodil nás až k Františkovu rybníku, tam se odpojil a vracel se přes Pohansko domů). A my ostatní jsme pokračovali ten velký okruh (42 km). Já tentokrát nebyla za provianťáka, ale za prvotřídního brblu až na Raistnu do Valtic, protože ta jízda z kopečka do kopečka to teda nebylo nic na mne. Ale pak už cesta vedla jen z kopečka až pěkně na „Valtickou rychtu“ na jedno orosené, u někoho plnotučné.. Pak pokračování přes Hraniční zámek v Hlohovci, přes Rybniční zámek na Apollónův chrám a do druhé kontroly. A pak dále přímo do cíle Autokemp Břeclav.

 První kontrola a razítko do cyklopasu byla na hraničním přechodu do Rainthalu, druhá byla na Raistně a třetí v autocampu Apollo. Na každém stanovišti kontroly probíhala porada kam dál. (A musím napráskat, že ty kontroly byly fakt čtyři a my tu jednu přehlídli, ale v pase už na to stejně nebyla kolonka, to razítko bychom asi dostali na čelo) Podle programu, co byl na chytrém internetu, je kontrola č. 1 na celním přechodě, kontrola č. 2 Zámecký sklep, kontrola č. 3 Raistna a kontrola č. 4 ATC Apollo.

A představte si na kontrole č. 3 Raistna kde se vzal, tu se vzal, objevil se Miloš. Vyblejsknul a jak se rychle zjevil, tak rychle i zmizel.

Po cestě nás zastihla dvakrát dešťová přeháňka, naštěstí vždycky pod nějakým přístřeškem – u Apolla jsme doplňovali tekutiny a v cíli Autokempink Břeclav – pánové doplňovali kalorie v podobě gulášku se čtyřmi, někdo s šesti a my s Věrkou horkým zeleným čajíčkem doplnily tekutiny.

Shrnuto a podtrženo:

Účast: za břeclavské jádro: Renek, Pavel 1, Věrka, Anička, Miloš
            za brněnské jádro:    Pavel 2
Výlet i přes 20% nepřízeň počasí vydařený a hlavně byla sranda.
 Začátek v 10.00 hod., konec 15.00 hod
Rozchod : 16 hod.
Počet km: 43 + cesta z domovů ke startu a pak zase zpět.
Anička
FOTO