Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvomájový průvod na soutok

1. 5. 2009

Vyjet si na Pohansko, potažmo soutok, napadlo kromě nás ještě další stovky lidí, a tak zde bylo rušno jak na Václaváku. Cyklovýlet byl pro některé pokračováním akce z předešlé noci a tak se start odložil na pozdější dobu, nicméně probíhal s malými odchylkami podle plánu.
Sraz byl na Pohansku, kde se nečekaně přidal ještě team L+L a čekaně nepřijela M., mezitím obhlídka opevnění a starobylého osídlení, veselá tlupa vodníků z Moravského Sv. Jána; hudba a stánky s předvolebními sliby oranžgutanů, jež nás ovšem nezajímali, první sváča a občerstvení. Domácí buchty Soni a vzorky vodyprosté lihoviny od Tamary a Soni, jakož i různého pití a bahna plechovkového i točeného, až se zdálo, že tady je konečná.... Pak jsme vyrazili pohodovou trasou do cíle dnešního putování.
Cestou bylo možno obdivovat krásný lužní les, s četnými tůňkami a stopami po záplavách. A hlavně hnízdící čápy, dnes vesměs přikrčenými ve svých hnízdech, očekávajíc vytoužené potomstvo. Množství jiného zvířectva a ještě větší množství havěti. A lidí.
Blížící se soutok byl avizován vzrůstajícím počtem komárů, zvláště, když jsme zabrousili do lesa a nebyl k dispozici spásný svěží větřík. Letos už jsme je ani nepočítali, odhadem několik tisíc na m3. Nedobrovolnému odběru krve se dalo čelit pouze pasivní ignorací, účinněji však svěží jízdou, dobrým oblečením a repelenty, a já poprvé v životě připustil, že opravdu fungují:)).
Na soutoku tedy jen krátké focení, sváča, pivečko, cogniac a jiné meducíny na doplnění krve a jelo se zpět.
Cestou zpět se oddělili M. a S., kteří mířili na "Ranč u zlomené šlapky", takto stylovou a recesní cyklistickou záchrannou stanici nedaleko Lanžhota...
Pak odbočka na Lány, cesta příjemným lesem a posléze se vyklubalo Pohansko... Zde bylo rozloučení, valtická větev měla ještě kus cesty před sebou a tak pokračovala do Valtic, břeclavská větev si chtěla dát kafe, ale tady bylo přelidněno a tak jsme pokračovali směr parkoviště. Nedaleko něj je totiž "Hospůdka u Ludvy", jíž jsme otestovali. Navenek vyhlíží jako ráj pro bezdomovce, uvnitř ale s příjemným posezením a s terasou pod stromy, navíc se slušnými cenami i výběrem jídla, a tak už víme, kde bude příště sraz :)).
První máj nám tedy připravil krásné zážitky, letní počasí, svěží vánek i dobrou náladu, škoda jen, že těch rozkvetlých třešní už jaksi nebylo... ale prý to až tak nevadilo :))
Přítomni: Miloš, Soňa, Verča, Mirek, Zdenula, Zdenál, Tamara, Pavel, Jiřka, Lída, Luboš. Na dálku nám přáli Renek a Pavel K. Omluvily se Blanka a Andulka, zajisté ze závažných důvodů.
Valtičáci natočili přes 60 km, břeclaváci přes 40.
Tedy díky za účast a skvělou společnost, příští zastávka: Brno - Vinohrady. Tož tak.
Fotky ZDE a TUNÁKA
Pavel

Obrazek