Jdi na obsah Jdi na menu
 


Falkenstein 2010 se nekonal

4. 9. 2010

Již několikrát se prokázalo, že co se jednou odloží, jakoby se zrovna zrušilo. Stejně tak pátý ročník slavného cyklovýletu Nach Falkenstein, který byl přeložen na náhradní termín, byl ve znamení mizerné účasti, avšak ještě mizernějšího počasí. Přesto byli na startu připraveni hned dva(!) odvážní šílenci, avšak cesta ve studeném lijáku na kole není ani zdravá, ani bezpečná. Cyklovýlet byl zrušen a zvolen náhradní program ve formě posezení u kafe a pečeného žebírka. Bohužel i výprava za burčákem či hrozny byla provedena autem a tak se vytratil i ten jedinečný kolorit.

Nezbývá než nostalgicky vzpomenout na starý dobrý Falkenstein... Falkensteinské cyklovyjížďky nás zavedly přes ospalé rakouské vesničky, mezi vinohrady či sklepními uličkami na hrad Falkenstein, kde je exteriérová prohlídka, páč se jedná o zříceninu. Nezapomenutelná je sklepní ulička v Hernnbaumgartenu, s "ponožkovou" výzdobou či koštem hroznů tamtéž. Velmi hezká je též "Kellergasse" ve Falkensteinu. Zajímavým místem je třeba i Mariongrotte či Kalvárie nad Falkensteinem.

Ze 4 proběhlých ročníků jsme měli pokaždé hezký zážitek, trasa i průběh byl pokaždé trochu jiný, ale vždy nás doprovázelo slušné počasí a skvělá nálada. Bohužel jsme neměli nikdy štěstí na burčák, byť přinejmenším ve Falkensteinu nebo v Hlohovci byl.

Bohužel, společenský marast se promítá i do krize osobnostní, z lidí se stávají letargičtí duchové a též snaha přitáhnout na akci nové lidi, s troškou zájmu, invence či kreativity, vyšla vniveč.

Série falkensteinských vyjížděk je tak přerušena, ale zájem tu pořád je, tak snad příště nastane příznivější konstelace...

Pavel