Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po památkách LVA

17. 5. 2008

 Letos se organizace akce „Po památkách LVA“ ujala Verča. Plán byl skvělý, na místě se jen upřesnily některé maličkosti. Sešlo se opět zdravé a silné břeclavské jádro, které plynule pokračovalo s přestávkou na spaní po muzejní noci. Tentokrát se přidalo i zdravé jádro brněnské, tedy jen její nejsilnější článek Jiřinka, takže jsme byli čtyři. Ani ten pes nám nechyběl a byli jsme jako „Čtyři z tanku a pes“. Samozřejmě někteří se jaksi nemohli vymotat a přijeli trošku se zpožděním.

 Když jsem dorazila k Verči tak ta jako správné ranní ptáče a správná hospodyňka „šuchotala“ cosi v zahrádce. Této činnosti zanechala, když jsem se jako prvá dořítila kolmo v09.08 hod. na místo srazu – před jejich dům. Usedly jsme u pramenité vody a vyčkávaly příjezdu ‚opozdilců‘. U kafíčka jsme pak rozebrali plán a vzhledem k velmi teplému počasí a už pokročilé době jsme se rozhodli, že vynecháme kulturně vzdělávací činnost a přímo vyrazíme po památkách. Projeli jsme snad všechny , které po cestě k Janohradu (mimo jiné hlavnímu místu pivních mušek) potkali – rendezvous, Sv. Hubert, Tři grácie – tady stojí za zmínku, že jsme si tam trochu zapózovaly, zda můžeme těmto Graciím konkurovat, pak přes Apollónův chrám, kolem Loveckého zámečku na kýžený Janohrad. Zde se uskutečnila ‚Pivní muška V‘ (Pivní muška IV se uskutečnila v úterý 13.5.v podvečerních hodinách spojená se sběrem kopřivy jakožto léčivé byliny). Vzhledem k tomu, že byla polední hodina tak jsme zasytili naše žaludky, dopřáli jim něco lahodného moku a trochu změnili plán. Vydali jsme se přes les, louky do zámecké zahrady, tady se pokochali krásami zámeckého parku, osvěžili se zmrzlinou a pokračovali cestou kolem rybníků zpět do základního tábora. Skvělým zakončením fantastického dne bylo posezení u ohýnku , byť byly odpolední hodiny a grilováním . Tím skončil zase jeden příjemně prožitý den. Přišlo rozloučení , zamávání na cestu a rozprchli jsme se do svých domovů.

Účast: Anička, Verča, Pavel, Jiřka a u grilování Verčin hafan, čistokrevní pouliční jezevčík, jak se jen jmenuje...

=Anička=

A opět pohled z jiného azimutu:

Ráno jsem jako vždy nestíhal, balení jak na Aljašku, nepřipravena zahrádka, nakládání kol a to jsem chtěl ještě do obchodu pro pití, něco k jídlu atd...Tedy jsme se fakt o cosi opozdili, ještěže jsem to, jak jsem předeslal, ošulil a dojel autem, jinak bychom dnes ani nezahájili :))

Vše jsme ale dohnali vynecháním pěšího programu ve Valticích, což bychom měli někdy o burčákobraní napravit...(nenápadné echo pro Verču :))

Hlavním a neplánovaným hřebem programu se stala samotná Anička, která u Apolla hodila dost škaredý držkopád a ze začátku to nebyla žádná sranda. Naštěstí to přežila bez vážnější újmy a těch pár modřin bude muset nějak zamaskovat. Holt přilby nevymysleli na parádu a zavěšena na kole neochrání ani Fittippaldiho a na zbytek cesty a pro příště má(me) ponaučení, kdo je připraven není ohrožen, a netýče se jenom "gumové ochrany" před deštěm, ale i přilby a používání přední brzdy....

Zbytek cesty už probíhal v pohodě, jen nevím, zda se jednalo o tu pravou pivní mušku, jelikož byla ve znamení nealko a zmrzliny, tady bych to prozatím nechal na zvážení.

Na kole dnes Andulka natrénovala nejvíc, hodilo jí to asi 39 km, my ostatní o 12 méně. Počasí odpoledne se opět umoudřilo, bylo dusno, teplo a nakonec zas "zoncna rumplovala" jak by řekl Jůra :-))

Díky Verči za skvělý nápad a zázemí, i když jsem se té kači opět nedočkal, příště si ji snad donesu... :-)))

=Napsal a narýpal Pavel=

Obrazek

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek