Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklovýprava na hrad Falkenstein

23. 8. 2008

Dlouho plánovaná akce se přeci jen povedla. Do poslední chvíle nebylo jasné,co nám připraví počasí, páč předpověď nehlásila nic příznivého. Ale když ráno vykouklo sluníčko a mraky byly potrhané, bylo rozhodnuto.
Sice místy foukal svěžejší vánek, ale bylo docela příjemně.
Sešli jsme se u Verči a pak vyrazili po Liechtensteinské vpřed. První smrťák (kopec) nás čekal pod Rajstnou, pak v každé dědině dolů sjezd, na konci výstup. Postupně jsme překonali Schrattenberg, "ponožkovou" dědinu Herrnbaumgarten, Poysbrunn až jsme dorazili do Falkensteinu.
Jelikož jsme neměli sebou Hráškovou a navíc Verča měla nové kolo, tak jsme tam dorazili podezřele brzo. Alespoň jsme mohli navíc spatřit falkensteinské klenoty "Kellergasse" (sklepní ulička), "Marichorotte"(kaplička), Kreuzberg (křížová cesta), zčásti "Weinlehrlpfad" (vinařská naučná stezka), falkensteinský kostel a samotný hrad Falkenstein, tedy jeho zříceninu, což byl hlavní cíl cesty.
Hrad jsme tentokrát dobyli i zevnitř, je to tam udržované, moc zajímavé a krásné výhledy do daleka. Pak byla ještě pauza na sváču a už se valilo domů.
Cesta zpět byla už převážně z kopce, sfrčeli jsme až do dědiny Klein Schweinbarth, kde jsme vylezli na památné místo "Südmahrerkreutz", opět s krásným rozhledem.
Pak už se jelo krásnou stezkou pořád z kopce mezi zrajícími hrozny až do Mikulova, a po zastávce na švestkách zas dál do Sedlece (se zastávkou na jabka :-)).
V Sedleci jsme tentokrát nekoštovali víno, nechávali jsme si chutě na burčák v Hlohovci, který jsem jim nasliboval a který nebyl. To byla snad jediná temná skvrna na dnešním povedeném výletě.
Nakonec jsme zase zakotvili u Verči na kafe, za které jí moc děkujeme, plkali bychom až do půlnoci kdyby nezačlo pršet. To jsme ještě někteří museli šlapat do Břeclavi a tak jsme promokli jak slepice. Tak nám třeba! :-)))
Na start a do cíle nás přijela podpořit Anička, na dálku nám fandila Jiřka a snad i další. Dále nám Miloš představil Pavla (to už je třetí :)), který s námi poctivě šlapal a snad se mu to i líbilo. Verča jako jediná
propagovala Moravskou cyklotlupu v dresu. Brněnské jádro důstojně reprezentovali Zdenula a Zdeněk. Se mnou nás tedy bylo šest. Udělali jsme 53 km, břeclaváci +20 k tomu.
Cesta byla bez defektů a bez nehod a tak zdar dalším akcím!! Všem díky za společnost a hezký výlet.
Fotky z akce jsou tady a zde.
Pavel
Obrazek