Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další odlov

24. 2. 2008
Hezký skorojarní víkend jsme využili aj tentokrát pro léčení naší geonemoci.
V sobotu jsme si udělali pěší výlet k Ladné, kde si mé nadějné (geo)kačky odlovily svou další kešku, tedy Marťa šla rovno za svým geonosem docela najisto. Domča sice ještě netuší, co to vlastně hrajeme, ale má ještě dost času, aby ji to chytlo. A ještě jsme se vybrali do Valtic, když už to máme po cestě, najít ten slavný "Stromovous" a snad i "Peklo", abych měl i já alespoň jeden bodík. "Stromovous" ve valtickém zámeckém parku jsme napotřetí našli, ale skrýš byla dost vysoko a tak je pro děti nedostupná. Naštěstí jsme si ve třech poradili a tak aj děcka mohli nahlédnout do jeho "chřtánu".
Jiná situace nastala v "Pekle", což je další zajímavé místo ve stejném parku, ale trochu dál a i když byl soumrak na spadnutí, děcka ani nenapadlo začít se bát, jak byly zanítěné pro hru. A tak na místě samém prošmejdily každý podezřelý pařez a dřív než jsem se nazdal, tak poklad byl na světě: No supr. Tentokrát v něm byla aj putovní mince, kterou jsme nechali jiným, děcka si zaměnily figurky z Kindervajíček a pak jsme pelášili pryč. Bohužel už jsme se neodvážili na čtvrtou a poslední valtickou štaci na Belvederu, neboť už byla docela tma a u hřbitova jsem nechtěl děcka strašit. Takže příště. Tedy k dnešnímu dni máme shodně po 6 úlovcích, ale snad už zítra budu vést, přeci se nedám porazit děckama, žejo. I když na druhou stranu, je docela dobré mít svého důstojného nástupce :)))
Tak to byla sobota.Děcka jsem odevzdal zase dál a já začal plánovat neděli.
A jelikož v neděli bylo už jarní počasí, tak jsem se vydal na Pohansko s cílem až na Soutok. Ještě u splavu jsem vytáhl tu zatracenou keš, kterou jsem měl v merku už měsíc a furt jsem nevěděl, kde je. Super skrýš!! Dále jsem zkontroloval Trosky - tentokrát břeclavského hradu - kde, jak známo, je další keška. Tady bylo ale plno důchodců a tak jsem pádil na Pohansko. Mimo zámeček jsem zkontroloval aj bunkr, ale jelikož se tam potulovalo moc (š)mudlů, nakonec jsem ten poklad ani nehledal. Což mělo za následek, že jsem změnil plán, operativně čili hned, jednak se mi tak daleko už nechtělo, a pak ten zámek...tedy jsem se vydal zpět, na zámku jsem skrýš našel skoro "po čichu" a povzbuzen jsem pokračoval směr Janohrad.
Tady už mám odloveno a tak jsem si chtěl ještě zakreslit Minaret a Obelisk, jako abych měl příště lepší hledání. Nakonec jsem musel přidat do pedálů, páč v lednickém parku se musí pěšky a tak mě těch 5 km docela zdrželo...Nakonec bylo kilometrů mnohem víc jako původně plánovaných, ale stálo to za to!! Takže za víkend 4 poklady, 10 km pěšky, 50 kolo.