Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvojitý výšlap na Kopeček a spol.

10. 5. 2008

Dnešní den byl jako stvořený na nějakou túru a tak jsem byl domluven s děckama, že si odpoledne vyrazíme na kešky. Dopoledne jsem ale totéž slíbil Majce a tak jsme se potkali na Kopečku, kde jsme luštili kešku- multinu. Jelikož jsem předtím měl sochy spočítané, vydali jsme se hledat mikrovku, ve které jsme našli souřadnice finálky, kterou jsme bez přístrojů nenašli a ani skusmý odhad nám nevyšel.
Pak jsme přes kopeček zamířili Nad zatopený lom, kde Majka zalogovala a ještě hupkem na Turold, tím mě už známým strmým výstupem ke kešce na Turoldu. To už bylo poledne a Majka prý ještě nemá navařeno, tedy jsme se rozloučili a zamířil jsem pro děcka.
Tentokrát byla na návštěvě Domča, která chtěla taky objevovat kešky a tak ještě s Marťou jsme vyrazili na Kozí Hrádek, kde holky vytáhly kešku přímo pod nohama turistů a musím říct, že šikovně a nenápadně. PAk jsme šlapali na Kopeček, kde jsme vybrali multinu, jejíž souřadnice jsem měl z dopoledne a na kterou jsem se připravil z mapy u Marti.Tedy super. Pak ještě Nad zatopený lom, kde jsme nechali Domču pátrat, nakonec potřebovala taky trochu naťuknout. Pak jsme se kochali přírodou a pomalu kráčeli domů. Dál už se nám dnes nechtělo. V nohách máme asi 5 krutých km, já jednou tolik a co se kešek týče, dnešní bodování bylo takovéto:Já1(41),Majka 2(4), Marťa 1(21) a Domča 3 (3).
Pavel