Jdi na obsah Jdi na menu
 


Geocaching

9. 2. 2008


První šajn o geo..čem?
Při brouzdání na netu, hlavně co se tematiky sportu a turistiky týče, se může stát, že narazíte na šílence provozující geocaching. Co to je se určitě a lépe dozvíte jinde. Mě to taky zajímalo a tak jsem si prostudoval několik příhodných stránek. Což by taky mohl být konec příběhu, že.
Ale nedalo mi, a tak jsem se, byť nemající GPS-ku, zaregistroval, hlavně ze zvědavosti, kde asi tak ty poklady jsou, a hele, virus geonemoci z těch americans pages přeskočil nenápadně aj na mě.

Registrace - boj nervů

Nutno ovšem podotknouti, jé-jeje, že registrace byla sama o sobě hotový porod, v několika momentech jsem proklel celý džíokešink, emerický imperializmus, Gatese, Mrkvosoft+Wokna, Mozillu, Gozillu aj Ohnivou Lišku, nově taky internet , myš či klábosnici a konče jak jinak, tím pitomým počítačem.
Voco go: měl dojít z emeriky potvrzovací mejl s kódem, ale nijak nechodil. Pak mě napadlo, že mám asik zablokované určité domény, tedy jsem pracně zas všechno odblokoval, com,net,edu,eu,us, a celý firewall, snad chyběl jenom síajjej a efbíaj...
Další pokusy
nepřinesly úspěch a tak jsem zuřivě kontroloval pořád dokola adresu a celý formulář, kdepak soudruzi udělali chybu. Asi nikde, páč najednou se zasek celý internet a začal obvyklý kolotoč restartů, vypínání, obnovení, odvirování či kontroly káblů. V této chvíli jsem tedy rezignoval, majíc na paměti, že ráno je moudřejší večera.
Asi na tom něco bude, páč ráno internet vesele vrčel a na mejlu se objevilo asi 12 nových mejlů s Registered Code, které ovšem nefungovaly. Tak jsem požádal ještě o jeden mejl, teď jsem už klidně počkal tu čtvrthodinu, než to sem z té emeriky doletí a pak jsem tedy kliknul na ten odkaz a - nic. No mít po ruce toho chytráka, co to vymyslel, už vraždím. Poslední zoufalý pokus: zkopírovat kód a pak vložit do registrace... no né, ono to funguje!! Tak jsem se stal geokačerem - teoretikem. Ale jak zakrátko zjistíte, pouze na chvíli, inkubační doba této geonemoci je asi půl hodiny, páč svou první životní (geo)kešku jsem chtěl objevit ještě toho dne.
Šel jsem na to vědecky: Prostudoval jsem dostupné mapy a kešky v mém nejbližším okolí, vytiskl náhledy letecké mapy a popsal jsem si co jsem z map zjistil. Jelikož jsem chtěl zase udělat pár km na kole, rozhodl jsem se pro kešku na Apollu a Janohradě.Ale to už je jiný příběh.

pgnext
Takhle nějak vypadá část Brna na geokačerské mapě:
Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Geo.....

(Anička, 15. 2. 2008 21:50)

tak tohle si musím přečíst aspoň třikrát, abych si z toho něco zapamatovala.... je to mnoho cizích slov, na kterých si můžu jazyk vylomit... a uznejte, že by to byla pohroma, kdybych nemluvila....

s blbnutím

(Zdenula, 10. 2. 2008 12:16)

mám vlastní zkušenost hahahahahaha....myslím, že tomu se nevyhnem, Pájo

hahahaha

(Zdenula, 10. 2. 2008 12:15)

to vidím......ooooooó ta sebekritika hahahahahaha

jo, tak už to chodí

(Pája, 10. 2. 2008 10:43)

člověk jak stárne, tak blbne :)))

čtu ))

(Zdenula, 10. 2. 2008 1:51)

a zírám tééédááá ty se nezdáš Pájo