Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulov a okolí

13. 4. 2008

Dnes jsme s Marťou vyrazili na Kopeček pro Čmuchalovu kešku, kterou sice já už mám odlovenou, ale na Kopeček si vyjdu rád kdykoliv. Vzali jsme to zadem a dnes tam bylo kupodivu několik mudlů, ale naštěstí se měli brzo k odchodu. Tady byl odlov snadný, protože jsme měli dobrou přípravu. Výšlap na Kopeček dá dost zabrat a normálně by to mohl být konec výletu, ale jelikož jsem Marťu nabudil k dosažení jubilejní dvacítky ještě dnes, tak jsme se vybrali na Turold. Kdo tam ještě nebyl tak ať neváhá, jedinečná podívaná se skýtá ze všech míst, zejména z vrchnějších teras. Tam je ale potřeba vylézt a pro nás to byla hračka, ovšem zas by to nebyla baba, která by nebrblala. OMG, jestli já se dožiju vděku.... Ale nahoře už bylo dobře, Čmuchalovu keš jsme našli o to lehčeji, o co hůř se k ní dostává a připsal jsem si bodík taky. Tím máme Mikulov na 80% odloven, zbývá nám multina na Kopečku, ale k tomu je potřeba počítat sochy a to jsme zase nestihli.
Pro dnešek nám chyběla ještě jedna keška a ta byla v tomto okamžiku nejblíže na Kočičí skále.
Vzali jsme to tedy přes prostřední terasu zadem na Klentnici a Kočičí skála byla už na dohled. Na ní jsme trochu polezli, květou pryskyřníky, hlaváčky a ještě cosi podobného konikleci, ale ne tak chlupaté. Pak jsme hledali onu skálu, co byla vyfocena v nápovědě. Tedy skálu jsme našli snadno, ale neměli jsme k ní ten správný úhel a navíc si autor (opět Čmuchal) spletl pojmy "při zemi" a "na úpatí skály" což je samozřejmě rozdíl, díky kterému jsme byli pomalu zoufalí.
Nakonec jsme se vrátili opět tam, kde jsme začali a najednou, jak se odkryl nový úhel pohledu na skálu, se keš objevila v plné parádě a byla naše. Připsal jsem si 33. bodík a Marťa taky, svůj kýžený 20.
Ještě jsme se trochu pokochali okolí, něco pofotili a vybrali se domů. Po cestě zpět jsme si všimli dvou balónů, co se vznášeli nad Pálavou a vyskakovali z nich parašutisti. Nádherná podívaná, škoda, že už jsme byli daleko, přistávali někde před Klentnicí a posléze i balóny.
Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

hahahaha

(Zdenula, 17. 4. 2008 20:07)

Díky za další přezdívku i za potvrzení, babka jsem, protože nejsem dědek :D, ale k bylinkářce mám daleko, široko, vysoko....jen jsem střelila od boku a zásah :)

kosatce

(Jiřka, 17. 4. 2008 12:05)

Ano,ty kytí jsou kosatce plané skalní,prosím.Potvrzuji babce bylinkářce.

Bylinkářka Zdenula

(Pavel, 15. 4. 2008 20:53)

No když to tvrdíš Ty, tak to jsou kosatce, babko bylinkářko :-))

taťuldo

(Zdenula, 15. 4. 2008 19:29)

myslím, že nebude třeba, Marti se bude hlídat sama, neboj :)....a ty kyti - nejsou to kosatce?

To jo..

(Pavel, 14. 4. 2008 17:53)

..ale takový je osud. Když je hezká, je problém uhlídat. Když je škaredá, je problém "udat". Tak radši budu hlídat :-))

nádhera

(Jiřka, 14. 4. 2008 14:27)

Vážně moc pěkné "obrázky".A Marťa-ta roste do krásy.Pozor taťko,za chvíli asi budeš muset rozhánět davy nápadníků:))