Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulovská Muzejní noc

16. 5. 2008

Na echo ohledně muzejní noci v Mikulově se břeclavské jádro domlouvalo, že je nutné nejen šlapat do pedálů a zvyšovat si fyzičku, ale občas i té kultury je třeba. Domluva byla trošku kostrbatá nicméně jsme se zhruba během hodinky sešli a potkali se přímo na místě konání. Někdo musel neočekávaně pracovat (že jo Pavli,..), někdo zase musel nutně utratit nějaké prašule co ho doma tížily….

 Akce byla oficiálně zahájena v 19 hod., což jsme s Verčou samozřejmě nestíhaly, ale to hlavní jsme už viděly. Jako správné zvědavé baby jsme začaly s prohlídkou břitové věže, která bývá jen zřídka přístupná a navíc i tentokráte byla otevřena pouze na vlastní nebezpečí. Vystoupaly jsme až nahoru a ten pohled opravdu stál za to. Pak jsme chtěli stihnout v zámecké knihovně variace na Košilelu Christiana Morgersterna v podání DC Vaiceand.cz. A nebyly jsme samotné, tady jsme se potkali s dalšími – Majka, Miloš a……. Odsud jsme spěchali na zámecké nádvoří zkouknout rytířské souboje v turnaji pro královnu. A tady se k nám přidal poslední člen silného břeclavského jádra – Pavel. Nicméně po turnaji jsme chtěli ještě hodně zkouknout tak jsme se trošku rozdělili, abychom se v závěru zase sešli a rozloučili u obřího sudu s přípitkem ve 23.00 hod. Místy mi to připomínalo dostihy, v tak krátkém časovém rozmezí stihnout tolik aktivit-. Ale opravdu to stálo za to.
Zúčastnění: Pavel, Verča, Majka, Miloš, Anička, Dáša.....
Fotky budou následovat, pokud se mi to podaří odeslat.

Autor: Anička

Dodatek :
Nebýt Miloše, bychom se o této skvělé a nepochopitelně utajené akci nedozvěděli. Muzejní noc v Mikulově byla zároveň zahájením muzejních nocí v republice, tedy proto tolik slávy.
Chtěl bych podotknout, že v přilehlém zámeckém parku bylo postaveno napoleonské ležení v počtu asi 40 stanů a podle rozhovoru s některými vojáky jsem usoudil, že se bude zítra bojovat a střílet skoro stejně jako před 199 lety... škoda že u toho nebudeme, vojáci leštili flinty a plnili strožoky slámou, nastávající měsíční a teplá noc jim přála, leč naše holky se mi nepodařilo "udat", holt je budu mít nadále "na krku"; evidentně už odvykly od takového parádního spaní, nemýlím-li se :-))
=Pavel=

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek