Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moravský kras 2008

1. 6. 2008

Tak jsme se konečně dočkali a vyrazili do Moravského krasu kolmo.Ráno jako vymalované,obloha bez mráčku,ptáčci pěli a do toho se dořítil rozzuřený "žlutý sršáň" se dvěma včelkami:))Ovšem nutno podoknout,že přesně podle harmonogramu.(jenom pro vysvětlenou-včelky:Anička a Majka,sršáň:Pája)Tak,nevím,proč byl tak ubrblaný...Naložili jsme moje kolo,vyrazili směrem Domeček,proběhla první vykládka,vyzvednutí klíčů a hurá na společný start-Skalní mlýn.Velitel vozu měl vytýčenou trasu tzv.nejkratší dle mapy.cz.Jen jednou jsem chtěla jet jinou odbočkou a už bylo zle.Prý zbytečná zajiížďka,vrátili jsme se a pokračovali dále dle mapy.cz.A tak jsme mlčely a nechaly velitele rozhodovat.A co se stalo?Zabloudili jsme,vraceli jsme se a vyšlo nám to na stejno:))Nicméně na start jsme dorazili včas.Tam už čekal Mirek,Lída s Lubošem a Zdeňula se Zdenálem.Opět vzorně dle harmonogramu(ten celý sestavoval na minuty Pavlík,že..)Provedla se ještě menší úprava mého kola - pánové děkuji moc a vyrazilo se směr první bod-Kateřinská jeskyně.Tam nás nečekala jenom jeskyně,ale i skupina fotících se Japonců:)).Pokračovali jsme Suchým žlebem směr Balcarka.Ta ovšem byla zavřená a tak naši posedlí Geokačeři (Majka,Pája a už to chytlo i jinak celkem klidnou a rozumnou Zdeňulu..)šli hledat "kešku".Pokračovali jsme do Ostrova u Macochy.Tam jsme si vyšlápli první z větších kopců a podívali se na místní kostel a starý větrný mlýn.A opět řádili geokačeři.Potom ,asi už z toho sluníčka,jsme nějak omylem jeli sice na Sloup,ale neplánovanou zkratkou,čímž jsme vynechali vtipně ten nejvyšší bod trasy.Ale my se nevzdáváme,proto po příjemném občerstvení a osvěžení se v hodpůdce před Sloupsko-šošůvskými jeskyněmi,jsme přece jenom jeli na Sloup,prohlédli si místní krásný kostel (kačeři opět řádili,byla tam nějaká kěška) a potom si vyšlapali ten největší kopec v tom největším vedru...Ale stálo to za to.Novodobá kaple v Šošůvce je opravdu moc pěkná.A uspokojeni byli opět i kačeři.Od kaple jsme už pokračovali zase zpět směr Pustý žleb a Skalní mlýn.Sjezd Pustým žlebem byl opravdu bonbónek a třešínka na dortu dohromady na závěr.Fakt krása.Na Skalním mlýně jsme si ještě chvíli poseděli a občerstvili se pivem,uzeným pstruhem,klobáskou na grilu,někdo si vysomroval i čerstvý chléb:))...Domluvili jsme si taky večerní tečku-Ohňostroje na Pryglu.(díky Lubošovi a Lídě za dobrý tip,opravdu jsme je měli jako na dlani a bylo to nádherné)

 

Co říci na závěr?Krásně prožitý den!!
P.S.Sršáň s posádkou a Mirkem se stavili ještě v kostele ve Křtinách-taky nádhera.
A je fakt moc škoda,že se nemohla zúčastnit Verča,určitě by se jí to líbilo.Ale už se jí blýská na lepší časy,tak snad příště?
Jiřka

A další pohled od Páji:

Po letitém plánování se akce konečně povedla zorganizovat.
Inu, vyplatilo se počkat, než Jiřka dozraje a zúročí své organizátorské zkušenosti. Tentokrát jsme dostali i nalajnované trasy a mapky. K tomu jsem zpracoval zmíněný itinerář příjezdu, připravili jsme přespání v Domečku a bylo objednáno skvělé počasí a solidní účast; tedy už stačilo jen vyrazit.

Výlet byl skvělý, podrobněji už popsat nelze. Japonci mě nepřekvapili, ale by mě zajímalo, jak se ti Japonci dozvěděli že máme Macochu? K.....šikmooké :-))))
Otázka geocachingu: kešky jsme hledali proto, že tam prostě byly. Snad jsme nikoho moc neobtěžovali (tady si nejsem moc jistý). Teda Zdenula se perfektně předvedla, dokonce si zamazala o kameny triko a tak se ji budu muset revanšovat nějakou sladkou odměnou :-) (nebo Vanišem)
Zájem projevil i Zdenál a Luboš s Lídou; Mirek byl neutrální....

Ohňostroj na Prýglu - no comment. Jedním slovem: fascinující. Dík za pěknou podívanou, na kterou jsem se léta těšil. Tropická noc, obloha plná hvězdiček, komáři neštípali, kapsáři neřádili; vůně sena, perfekt výhled... pravda, trochu jsem "blódil" a už jsem se smířil s tím, že se nikdy neuvidíme, ale nakonec zvítězila solidarita nad škodolibostí a dopadlo to dobře. Jinak mi vysvětlete, jak mám já, nevědomý člověk z dědiny, pochopit takovou banální věc, že šaliny č. 1 a P1 nemají stejnou trasu, nebo "přestoupíš na Mendláku na 1 Hybešovku.. ale kterým směrem? A je to šalina, trolejbus, autobus nebo nedejbože rikša? Lístky si někde kupte... ale KDE, za kolik a jaké pásmo?A kde vzít drobné?
Takže považuji za zázrak, že jsme se tam vůbec dostali, neztratili se, nic nás nezajelo a dav nás neušlapal... Vzít sebou Jiřku jako průvodce po šalinách brněnských byl počin víc než prozřetelný.

Jinak každá památka, jeskyně nebo atrakce by zasloužila samostatnou návštěvu a samostatný článek nebo knihu, ale tolik času bohužel zde nemáme vymezeného.
Pavel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek