Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okolo Prýglu cestička..

18. 10. 2008

Ano, Prýgl je uzamčen a připravuje se na přezimování. Zdravé jádro cyklotlupy bylo opět u toho a důstojným způsobem jsme zamkli Prýgl a tím ukončili cyklistickou sezónu. Dál do vody a na kola mohou jen opravdoví nadšenci a/nebo blázni:)).
Sešli jsme se jako obvykle v přístavišti a vyrazili- dnes pěškobusem- po pravé straně, což byl dobrý nápad kvůli sluníčku, které nás hřálo. Sice ne až tak moc, ale my měli sebou jiné, vnitřní "zahřívadlo", které padlo k užitku hned na startu, čímž jsme zároveň připili na zdraví naší oslavenkyni Jiřince.
Cesta ubíhala v pohodě a posléze jsme dokráčeli na hlavní cíl- hrad Veveří, kde jsme složili bágly, hlavy i kosti. Tam jsme dali kapku vynikajícího vínka od Zdeňuly, Jiřčino kafe z termosky i vynikající jablečno-ořechový štrúdl z téhož zdroje.
Na řadu přišly i zásoby, co kdo nesl, aby to pozpátku nebylo tak těžké. Cesta zpět byla neméně pohodová, se zastávkou v restauraci U Kotvy a marným hledáním (jedlých) hřibků.
Prýgl nás dnes uctil mimořádně nádherným počasím a překrásnou podzimní přírodou. Hromada zážitků, humoru a povídání. Na své si přišli i kačeři, kteří s vydatnou Mirkovou pomocí a trpělivou podporou ostatních našli princeznu Krasomilu, našli a tak jejich spokojenost nebrala konců.
Výlet se povedl; byl to opravdu balzám na duši, i když těla jsme měli trochu (a někteří i víc) unavena :-))
Zúčastnili se Zdenula + Zdenula ml., Mirek, Jiřka, Majka, Miloš a já. Všem díky za krásný den. Foto bude následovat.
Pavel


V sobotu bylo, tak jak píše Pája, neskutečně krásně, přímo letně. Přiznám se bez mučení, že jsem spletla hodinu a přišly jsme k přehradě s dcerou Zdenčou o hodinu dřív, ale ničeho jsme nelitovaly. Bylo to neuveřitelné, protože ještě ráno jsem se na námraze na mostě v Žabinách klouzala jako na klouzačce. A pak sluníčko svítilo skoro na opalování. A protože chytat bronz nás nebaví, tak jsme chvilinku pošontaly kolem a protože jsme nechtěly rušit rybáře, tak jsme si povídaly na lavičce, ale to už přišel Mirek. Netrvalo dlouho a dojela i Jiřinka a Pája s Majkou a Milošem. Pak jsme se vydali na cestu. Po cestě jsme jako vždy povídali a povídali, probrali jsme toho plno: od pečení - ten Jiřinčin štrůdl byl úžasný , až po motory. Bylo opravdu i na krátký rukáv, i ty kraťasy jsme potkali :), i když k večeru i teplejší vrstva se snesla. Cestou našel Pája houby - klouzky rozsypané kolem cesty, po které jsme kráčeli, ale daroval je jedné bábince, které tímto činem udělal velkou radost). V neděli jsme si se Zdenčou daly malé repete, ale sobotnímu výletu s vámi se to nevyrovnalo a i proto dík všem zúčastněným. Zdenula ":O))

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Další foto ZDE nebo TADY