Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pivní muška I

1. 5. 2008

Letošní první Pivní muška a kolečko Lednicko -Valtickým areálem (LVA) byla domluvena o půlnoci při pálení čarodějnic.
Tedy ne žeby se nám chtělo zrovna moc jezdit, ale holky zjistily, že si můžou na chvilku odskočit od plotny a tak byl start v 10:30 u Andulky. Verča byla už spořádaně na místě a já jsem dorazil tentokrát přesně, ale Andulka, asi proto, že to má nejblíž, měla 15 min. sekeru. Vlastně se po minulém vyburcování vrátila do normálu, žejo.
No tedy jsme vyrazili pěkně oklikou přes zámek na Janohrad, kde, jak známo, mají dobře vychlazené pivo. Ani tentokrát nezklamali, kromě toho, že o 15 % podražili. A to nečepují kdovíjakou značku, že. Mezitím jsem odeslal zprávy všem našim dámám a odpovědi na sebe nenechaly čekat.
Tady jsme splkli, dali to kýžené pivo, pokecali a vypravili se dál ke 3 Gráciím. Trochu jsme se cestou zpotili a Andulka se začla vyslíkat, no moc nechybělo a byla by tam Grácie čtvrtá :-))) Ale usoudila, že na tak důstojné akci musí zachovat dekórum a tak z toho nic nebylo. A jelikož se Majka rozhodla přijet za náma, plán jsme trochu upravili tak, abychom se sešli ve Valticích, Na Rychtě (restaurace).
Pak už cesta pokračovala v pohodě lesní pěšinkou, a nebyl bych to já, kdybych si nevymyslel jako vedlejší produkt výletu hledání geokešky. Tentokrát jsem ji ( u Huberta) ani s pomocí boží (tedy Aničky) nenašel. Jako hledač se tedy neosvědčila a tak budu muset přesvědčit někoho s lepším geo-čichem :-)))
Zkaženou radost mi posléze nahradila keška na Belvederu, kde jsem ji našel hned bez přípravy. Do Valtic jsme přijeli na minutu přesně a Majka tam už čekala. Po občerstvení v restauraci sedla na kolo a vyjeli jsme doprovodit Verču domů. Ta to měla už odšlapané ráno a test nového kola ji docela zmohl. Andulka se zprvu zdráhala vyšlapat valtický kopec, ale když jsem ji pohrozil, že ji vyměním, šlapala jak o duši a zdá se že aj v pohodě :-)) A pak že to nejde...
Na cestě do BV u kolejí mikrokeška, kterou jsem měl v plánu najít a po krátkém hledání se povedlo.Pak lesem šupem do Břeclavi a odloučila se i Andulka.
S Majkou jsme se rozhodli zase změnit plán a pošlapat zpět do Valtic. kde měla odstavené autíčko. Tedy zas cestou lesem kolem Huberta i Dianina chrámu (Rendezvous), kde jsem ji vylákal do houští ukázat jí zdejší keš. Tam jsme zase splkli, dokonce pozdravili aj geokačera z Brna, který , asi proto, že jsme ho vyrušili v hloubání, nebyl moc sdílný. Pak už cesta kolem Svaté Anny a nádraží do Valtic, kde jsem se důstojně rozloučil i s poslední dámou dnešního výletu a stejnou cestou zas zpět domů.
Shrnutí:
Dvě kešky, Andulka a Verča 32 cyklokilometrů, Majka 20, já 59. Průměrná rychlost první půlka 14,4, po odbrždění Verči pak navýšena na 15,1 celkově. Hezký prvomájový výlet, nakonec se holky dočkaly aj té pusy ;-))

Fotky jsme nepořídili, neboť (naštěstí) nebylo čím.

=Pavel=