Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po MVZ s Českým Rozhlasem

14. 6. 2008

Už tradiční akce ČRo Po Moravských vinných stezkách byla tentokrát pořádána v Mikulově.
Vzorek MCT ve složení já, Miloš a Majka spolu s Alicí jsme se přidali k houfu cyklistů odhodlaných dnes k čemukoliv.
Slavnostní akce byla zahájena na náměstí a odstartována se zpožděním kvůli zpožděnému vlaku s cyklisty. Nu, normálka. Ale narušilo to už tak napjatý harmonogram trasy, navíc podceněné terénem i kilometry. Přesto se našlo trochu času na zastávky u některých zajímavých míst, například přírodní muzeum ponožek v malebné vesnici s podivným názvem Herrnbaumgarten ("hernajs") v blízkém rakouském příhraničí s muzeem kuriozit tamtéž.
Trochu náročnější vlnitý terén, "kopce jak sviňa" s překrásnou podívanou na panorama Mikulova, Pálavy, Falkensteinu či Valtic spolu s malebnými zákoutími sklepních uliček ve Falkensteinu, Poysdorfu či Hernajsu dali této trase osobitý punc. Upravené rakouské vesničky, liduprázdné jako vždy, páč tamní obyvatelé mají asi pořád něco na práci, můžeme obdivovat i po 20 letech budování kapitalizmu u nás. Ovšem tak vysoký koeficient škaredých ženských my rozhodně nemáme :-))
Časová tíseň nás vybičovala k nadlidským výkonům, v tomto terénu jsme 60 km zvládli vražedným tempem 16,4, což normálně nebývá ani po rovině.
Trasa byla docela dobře vyznačená, ale shodli jsme se, že my bychom to zvládli líp. Některé "checkpointy" nebyli dostatečně popsány a člověk musel občas využít svůj 6, smysl nebo místní znalosti. Hledání razítka v Hlohovci patrně zůstane nejčernějším bodem programu.
Přesto to byl supr výlet, který stojí za opakování, zejména v burčákové sezóně :-)

Další postřehy prý budou na stránkách Českého rozhlasu.

Pavel

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek