Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokus o Soutok

9. 3. 2008

Dnes, po dlouhé přestávce zaviněné počasím, jsem vyrazil na Soutok s cílem vyzvednout po cestě pár keší a hlavně otestovat sjízdnost terénu. Prvně jsem zastavil na Pohansku, kde jsem zevloval kolem bunkru, ale ukrytou keš jsem opět nenašel. No holt musím počkat na toho sponzora, co mi tu GPS-ku zafinancuje :))
Pak jsem se vybral dál směrem na Lány, zámeček je napůl opravený a docela prokoukl. Tady jsem objevil mou12. keš a posilněný úspěchem jsem se řítil na Soutok. Mé putování skončilo 3 km před Soutokem, kde na kládách seděli dva maníci, určitě nějací cykloblázni, co se vraceli ze Soutoku. Tedy už se nevraceli, už tam seděli drahnou chvíli a podle toho, jak byli promáčeni a zabláceni, asi ještě dlouho budou. Na skoupém slunci totiž sušili kalhoty, boty a ponožky a podle vyprávění, jak se brodili půl metrovou vodou a pak bahnem jsem od další cesty odstoupil. Soutok je tedy nepřístupný a minimálně další dva týdny ještě bude, pokud nezaprší. Čemuž asi nikdo nevěří.
Zpátky jsem natankoval na Pohansku do feldflašky chlazené pivo a hned mi bylo líp. Chvilku jsem spočnul, obdivujíc hejna důchodců patrně z Břeclavi a nedalekého Rakouska, jak si to přifrčeli na kolech a obsadili všechny lavičky. Jakoby tady měli geriatrický sraz, no alespoň vím, co budu dělat v důchodu :)))
Tedy abych nepřišel domů s prázdnou, udělal jsem si ještě odbočku na Františkův rybník, kde jsem s úspěchem zalogoval No13, a pak už, jen tak mimochodem, ještě u Fosfy u té měsíční krajiny jsem vyzvedl tzv.Ecocache, v pořadí 14. Ještě v Břeclavi jsem se pokoušel dostat blíž k Farnímu kostelu (asi tušíte proč), ale všechny branky byly zamčené.
Takže stav Pohanska je v tomto momentě asi takový: Soutok nepřístupný, jinak hezký výlet předjarní přírodou, čápi ještě nedoletěli, pár srnek a zajíců jakož i hejna kachen dává tušit blížící se jaro, zatím všude v lesích voda a klid. Až na tu těžbu dřeva, samozřejmě, vypadá to, že se někdo rozhodl celý Soutok vykácet :((
Připisuji dnes přes 42 km. A mimochodem, ustoupila i blížící se rýma a jsem opět fit:)))