Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutok M&D

12. 4. 2008

Dnes jsem si naplánoval cestu k Soutoku. Počasí ráno nevěštilo nic dobrého, ale nakonec, jak se cestou ukázalo, bylo to celkem v pohodě, dokonce jednu chvíli vykouklo i sluníčko :-))
Vyrazil jsem netradičně na Lanžhot, kde na staré cestě je ukryta nová keš. Jak jsem dorazil na oné místo, usoudil jsem, že "tohle" není důstojné pro mou jubilejní keš, a tak jsem pokračoval dál na Soutok. Zvolil jsem neprozřetelně "polní zkratku" ještě před Lanžhotem a tak jsem se po několika neplánovaných km dokodrncal až k oboře, kde to bylo trochu lepší, ale pořád to nebylo ono. Na cestě byla přejeta užovka, oběť rybářů, co se všude cpou autem. Nakonec jsem narazil na docela dobrou stezku, přecházející v asfalt, až na ten jez, který jsem musel překonat po fošně i s kolem. UFF!!
Pak jsem se ocitl poblíž Lán a to už znám, tedy plná doleva a na Soutok.. Cesta byla pohodová a dnes kupodivu nikde ani noha. Pár km před Soutokem jsem se pozdravil s čápem, co střeží cestu, obdivuju jeho troufalost, drzost nebo zoufalost? tady si postavit hnízdo. "Doufám, že stihnete v klidu vyvést mladé, tohle nebyla dobrá volba, pane čápe..."
Dále už to znáte, odbočka do lesa a asi kilometr k Soutoku, chvilkama půl metru od kraje rozzuřené Dyje...
Na Soutoku jsem spočnul, trochu pofotil a už poďho na kešku zvanou taktéž.
No.. tohle byla zkouška vysoké geokačerské... Bez patřičného aparátu, kde podle fotky nevíte ani h., kde to vlastně je... Když jsem kroužil okolo udaného místa potřetí, říkal jsem si, že naposledy. Napočtvrté jsem to našel :-)) Jubilejní 30. si opravdu zasloužila tohle hezké místo.
Keš byla, tak jak je avizováno, promáčená a nedalo se zapsat. Tak jsem jako důkaz udělal pár fotek a pak už zpět k našemu čápovi.. seděl spořádaně na vejcích a tentokrát ani neodletěl. Jeho partner(ka) lovil nedaleko odtud chudáky žabky...
O něco dál je přechod do obory po schůdkách a v řece je prý podemletý a povalený bunkr. A u něj... to ještě nevím, páč jak jsem přelezl schody i s kolem, následoval brod přes potok a já nechtěl riskovat mokré slipy a nachlazení... Tedy bunkr na mě bude čekat na dobu, až bude vhodná ke koupání :-)))
Po několika km dlouhé trase, rovné a nekonečné jako nevím co, jsem odbočil na Lanžhot (myslel jsem si to) a vyjel jsem někde před Lanžhotem směrem od SK... To ale už byl asfalt a tak se frčelo i proti větru docela dobře, na staré břeclavské jsem zabrousil k tomu zoufalému místu, co kdysi bylo prý Hotel Hvězda a tam vylovil tu vyhlídnutou kešku. U chodníka jsem vyrušil kačku, jak sedí na vejcích, no taky sis nemusela vybírat místo zrovna na smetišti...
A to už byla BPS na dosah, tak jsem se posléze ocitl doma :-))
Viděl jsem zas plno nového, kytky, obrovské stromy, vodu, jelena (nejdřív jsem myslel, že je to kůň :-)), srny, zajíce, volavky, čápy, káňata i sokolíky, přejetou užovku a dokonce (živé) vlaštovky!!
Tímto počinem jsem otestoval cestu k Soutoku a teď na jaře, pokud nejsou komáři a úmorné horko, metry kopřív a bodláků, mohu vřele doporučit. Ujel jsem rovných 50 km, tedy asi o 8 víc, než je legální cesta od Pohanska, není-liž pravda.
Fotky se připravují.
=pgnext=
_____________
BPS- Břeclav- Prdel Světa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Soutok bude..

(Pavel, 14. 4. 2008 18:08)

..podle plánu, pokud přijedete :-)Mám tam přeci ještě nějakou "práci". Tohle byl jen test v rámci tréninku na maratón, zda je Soutok už přístupný.
Čáp podle mě nevydrží s nervama, denně tam jezdí sto cyklistů, když je hezky, k tomu pár aut a traktorů...
A co se týče čápa jako takového, řídím se Tvým heslem "kdo je připraven, není ohrožen" :-)))))

nádhera

(Jiřka, 14. 4. 2008 14:30)

A to už jako letos společné Pohansko s MCT nebude?Ale na čápy pozor!Ty jak někde poletují,hnedle se rodina rozšíří:))