Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální stav vody a hřibků na soutoku

23. 9. 2010

No tož, na soutoku až tak né a hřibů také až tak né.

Oněhdy jsem -dokonce dvakrát- zabrousil na Pohansko a dál až za naftařskou spojku; voda tedy není nikde a může se směle až na soutok. Ovšem, příroda už nic moc, vše jaksi stichlo, čápi jsou v pr... stejně jako vlašťovky a většina rozumných ptáků. Zůstala jen zvěřina, uzamknuta v pasti mezi řekama a plotem. Jsou mohutné stopy po divočácích, za blížícího se soumraku jsem viděl  jelena na cestě a pár srn s jedním albínem, taky celé stádo srn, škoda že jsem neměl foťák, ale asi bych to stejně nestihl.

Co se hub týče, tak i když je poměrně vlhko a večerní rosa už taky byla, tak už je asi konec všeho. Jen pár bedlí, posledních deset lišek a pak dlouho dlouho nic, až... To, co jsem objevil, jsou pásy, resp. kruhy hub v jehličnatém lese, podle vzorku jsou jedlé, ale ještě tápám, co to je. Odhaduji to na strmělku mlženku, či některý druh čírovky. No nic, první kilo jsem naložil ke kvašení a ostatní přijdou taky, jen co zjistím, co to je. Ale určitě jsem to už kdysi sbíral, asi tak před 40 lety :))

Tedy, abych pravdu řek, pro odborníky tady ještě toho roste víc, ale to už jsem kdesi říkal. Prvně jsem okusil rosolozub huspenitý, donesen z Brna s posledními zaschlými stročky, letos se vůbec nějak roztrhl pytel s novými objevy, mé mykologické srdce zajásalo :))