Jdi na obsah Jdi na menu
 


Burčáková muška

19. 9. 2010

Hezká, prosluněná, ač chladná neděle byla zamluvena pro pivní mušku břeclavského jádra a pokud možno i houbaření.

Po dořešení technických problémů u Aničky jsme se odpoledne konečně sešli u Kančí obory, kde bylo připraveno posezení u burčáku. Dokonce se sklínkami, se vším všudy... Pivní muška se tak rázem změnila na burčákovou a po skončení řízené degustace jsme se jali pokračovat na Janohrad. V půli cesty ovšem rána jak z děla a Verča přišla šmahem o plášť a duši. Nezbývalo, než cupitat pěšky, než pro ni dojela záchrana.

Tak jsme zůstali dva a na Janohradě jsme dopili zbytek burčáku. Mezitím jsem se dověděl spoustu věcí z dovolené a tak různě. Čas ovšem kvapil a tak jsme vyrazili do Valtic. Cestou se nachomýtlo pár bedlí, ale oproti žním z minulého týdne spíš katastrofa. No bída. To už jsme otvírali vrata u Verči, která nás čekala s kafem. I pod zub se něco našlo..

Anička mezitím nevědomky plnila nějakou soutěž v odesílání SMS, což se jí notně prodražilo. Když nahlédla do mobilu, málem jí kleplo. Za ty prachy jsme mohli popíjet burčák do půlnoci :)) Ale, takové posezení se zdravým jádrem je přeci k nezaplacení, ne?

Pak už se sluníčko schovalo a my vyrazili domů, po cestě jsme našli ještě pár bedlí a tak u Aničky bude dobrá smaženice... no na těch pět krků asi trochu skromná, že? :))

Tož, pěkně jsme se zabavili, urazili jsme zas cca 32 km, teda ti, co se nevezli autem :)).

Pavel

Komentáře prosím pouze na stránce návštěvníků, nebo přímo k této akci na stránkách Moravské cyklotlupy.