Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklovyjížďka MCT

21. 3. 2010

Neplánovaná cykloprojížďka nejzdravějšího břeclavského jádra byla narychlo zorganizovaná na dnešek, když Verča potvrdila, že může a Anička, že bude mít navařeno :-)) Tedy v 11:30 Na Valtické, to už začalo kapkat a málem jsme to zapíchli, nebýt Verči, která byla už na cestě. Kupodivu za chvilku dorazila v pláštěnce jako Teletubbies, ale to nás nezaskočilo, poněvádž to již známe. Teď ještě dofoukat kola, a když už jsme byli v centru, zvolili jsme cestu na Janohrad.
Cesta ubíhala v pohodě, bylo relativně teplo a těch pár kapek nás nerozházelo. Na Janohradě byla pauza, pak že prý vyprovodíme Verču napůl cesty k Hubertovi, nakonec jsme to ale riskli až do Valtic, nedbaje na znovu kropící kapky. To už Verča z jistých důvodů šlapala kousek pěšky a docela jsme se těšili na teplé kafe a prý aj vínko :))
U kafe čas rychle utíkal, Verča jako správná hostitelka nešetřila na vzácných hostech a donesla dobré domácí vínečko, prý jen na košt. Koštovalo se až do vyprázdnění láhve, mezitím se probralo a proklábosilo vše co se dalo, pomluvilo a dámy se dozvěděly i pár cenných rad pro balení chlapa z pohledu chlapa.. :-)).... a nebýt blížícího se večera, byli bychom ještě tam.... ale stihli jsme vyrazit a dojet v pohodě za světla, dokonce vysvitlo sluníčko, modrá obloha, silnice suché a teplo nad 15°C. Krásný První jarní den, který jsme nepromarnili.
Takže cyklotlupo, kdyby se náhodou již jaro neotvíralo, tak už jsme ho otevřeli za vás a akce může nést i název Vinná muška I. nebo První jarní třicítka nebo co chcete, stihli jsme téměř vše. Samozřejmě jsme podrobně probrali plán a už se rýsují čarodky, soutok i nápad na ty hřibky a jiné akce. Tož, do toho!
---------------------------------------------------------------------------------
Suma sumárum: 30 km a víc, průměr 13, bez nehody, 1 píchanec...
Účast: Anička, Verča, Pája.
(Pavel)
Snad vyjde i pár fotek.