Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den Země- otvírání jara

24. 4. 2010

Článek přejat ze stránek MCT:
Den Země v Mikulově
je tradičním svátkem jara a my začali hned zkraje sbírat všechny indicie k tomu, aby se vydařil.

Především perfektní počasí, tentokrát víc než jarní, pak příroda, ptáčkové, motýlci Otakárci a cvrčci přispěli velkou mírou k pohodovému dni a zbytek byl už na nás. Tedy zejména hojná účast za příslibu podniknout jakékoliv šílené nápady, začínající perfektním seznámením za přispění dobrého jídla a slivovice k utužení kolektivu :)), pak klasická návštěva Turoldské jeskyně, dnes výjimečně až se 4 netopýry (vrápenci) s perfektním výkladem průvodce; pak výplaz na střední terasu Turoldu s přechodem na nejvyšší vrch, což byla dnešní novinka. Zadní stranou Turoldu po červené pak zpět k odpočinku u probíhajícího programu.
Po celou dobu ve vzduchu visela otázka, zda-li vyrazit i na Svatý kopeček, nakonec ale zvítězil rozum, únava a hlad a trochu jsme program zkrátili. Zato zůstalo víc času na vyblbnutí na Kozím hrádku, kde se většina odvážila absolvovat přírodní skluzavku nevábně nazvanou na začátku "to je hrůza" a na konci "to bylo hezké", což je jakási skautská stezka odvahy zejména pro ty hmotnější a pak kolečko po zámku, kde jsme shlédli tři nevěsty, holt ti mladí jsou nepoučitelní, pak kochání se výhledy a už zbyl čas akorát na závěrečné posezení při dobrém obědě a důstojné rozloučení.
Tentokrát to bylo v Art-restauraci, velmi stylové a hezké, objevené náhodou v zapadlé uličce, s výhledem do domácky zařízené kuchyně a se zajímavou bylinkovou stravou včetně syrových lístků česneku medvědího.
To vše za účasti torza břeclavského jádra Miloše a Pavla, kdy nám vypadl provianťák Anička a museli jsme ho různě suplovat, a při hojné účasti brněnských skalních Zdenuli, Jiřky, Januli, Hanky a dnes s novými hosty Ivany, Jindry, Ilony
 s dcerou Kateřinou, kteří tak nahradili jiné chybějící a ještě Soni, která neváhala dojet až z Veselí, za což jí a jejím skvělým koláčkům a slivovici budiž věčná chvála.

Zase jeden nádherně prožitý den, jako jediný restík nám tudíž zůstalo neuskutečněné líbání Matičky Země, na které ještě svitla poslední naděje v botanické zahradě na zámku, jež byla ovšem zamčena a tak naše Matička holt bude letos nepolíbená. Snad se nám za to nepomstí :)).
FOTO...
Pavel