Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro na Prýglu

17. 4. 2010

(Článek převzat z Moravské cyklotlupy, autor: Jiřka)
Tentokráte se nám odložení termínu vítání jara na brněnské přehradě opravdu vyplatilo.
Po týdenním dešti a teplotách pod deset stupňů, nás v sobotu přivítala jasná obloha a sluníčko.Teplo sice moc nebylo, ale postupně se to jen zlepšovalo. Nejdřív to vypadalo, že to Pája vzdá (neboť se z cest vrátil až ráno), ale nenechal břeclavské jádro ve štychu a nakonec jsme se v časovém limitu sešli v přístavišti. Sice ne všichni přihlášení, neboť Mireček místo s hezkou slečnou ulehl s horečkou, Hanka s Ivošem museli na turnaj se synkem a to by nebyla Janula, aby se nedohrnula jako velká voda se spožděním, protože Natálka také ulehla s horečkou:)). Pája pro změnu tak zaníceně pumpoval,dopumpoval a musela nastoupit technická podpora Zdenál a vždy připravený pionýr Milošek, který poskytl šlaušek, či co...
S velkou slávou po občerstvení se výbornou buchtou od Verči, vyrazili jsme před jedenáctou směr hrad Veveří. Na Rakovci jsme obdivovali hladinu znova napuštěné přehrady a pokračovali po silnici, neboť břeh byl ještě dosti blátivý. Přesně v pravé poledne jsme stepovali již před branami hradu a rychle vystoupali kopeček směr odpočinkový plácek, neboť přitomné dámy se jako obvykle nemohly dočkat tradiční ochutnávky vína a pánové zase toho svého plnotučného:)). Tentokráte to bylo hradní růžové, proložené teplou medovinou:)). Také jsme si vzájemně ochutnali naše domácí svačinky a bylo nutné určit náhradní trasu zpět, (kvůli vodě a blátu na druhém břehu).
Pája byl tak zaujat odlovem kešek pomocí své nové GPS, že neuváženě souhlasil se vším:)). Pak asi litoval, protože náhradní trasa vedla směrem Hvozdec, kousek za ním doleva, vzhůru do kopce k Ríšově studánce. Brblali asi všichni, neboť bláto bylo i zde a převýšení 170 m. Naznali jsme, že je to cesta pro koně, o čemž svědčili do země vrytá kopyta:)). Ale zvládli jsme to, nakonec se nám to líbilo, protože posezení u studánky bylo fain, někteří i ochutnali onu pramenitou vodu a sladkou tečkou byl na konec i dlouhý sjezd až na Rakovec. Dole pod kopcem ještě proběhlo focení kozla Šíši:)).
V přístavišti bylo pěkně přelidněno, chvíli nám trvalo, než jsme našli místo k sezení a pak už mohly začít langošové hody a závěrečný pokec.
Kolem půl páté každý vyrazil směrem k domovu. Zdenula s chotěm do Žabin, Hanka zase tu dálku do Popůvek (našlapala z nás nejvíc, 40 km), Janula za nemocnou Natálkou. Pro zbytek byl trošku komplikovaný odjezd z parkoviště a naložení kol, neboť bylo přeautíno, ale na konec vše dobře dopadlo. Ještě musím prozradit, že jsem ťapala od Lídla ve Slatině domů pěšky, protože Pájovi pro změnu zase došel plyn a riskovat tlačení Sršáňa....
Prožili jsme nádherný den, plný sluníčka a dobré nálady. Teda aspoň mě se to tak jevilo:)).
Zúčastnili se: Zdenula, Zdenál, Jiřka, Pavel, Verča, Milošek, Janula, Hanka
Ujeto: 18 - 40 km, podle toho, odkud kdo vyrážel:))

Jiřka.

Fotečky ZDE i ZDE