Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kameňák

26. 3. 2010

A proč ne, když může být Ples v opeře.. článek převzat od Zdeňuli

S blížící se 19-tou hodinou, se začali do školy na Kamenačkách v Brně trousit první návštěvníci plesu, ale prvenství si odnesl Miloš. Potom to šlo ráz naráz, za chvilku byla plná tělocvična, ředitel školy všechny přivítal, poděkoval sponzorům bohaté tomboly a všichni mohli shlédnout dvoje předtančení.

První bylo předtančení dětí z tanečního kroužku školy a druhé předvedli tři tanečníci v dobových kostýmech a s dobovou hudbou.

Začátek plesu se malinko opozdil a to proto, že škola organizovala malé posezení pro důchodce - bývalé zaměstnance školy k příležitosti Dne učitelů. Celým večerem nás provázela hudba hudební skupiny Grif05 a o půlnoci nám zahrála skupina Pocity společně s ředitelem školy. Nesmím zapomenout na tombolu, lístků bylo na našem stole plno, někomu štěstí nepřálo, ale říká se: neštěstí ve hře – štěstí v lásce . V tombole měl štěstí nejprve Miloš, který vyhrál dva skleněné půllitry Pilsner Urquell, potom Jiřinka kazetu se svícny a svíčkami, Pája ubrus a nakonec se štěstí usmálo i na Zdenála, který si odnes 5-litrový pivní soudek se sklenicí, obé Starobrno. Vytančili jsme se do sytosti, páč skupina hrála jak pomalé i rychlé skladby, tak i polčík a válka se tu mihly sálem. Nejvíc ze všech tanečníků se mi líbili Jiřinka a Jirka, kteří by se se svým rokenrolem mohli zúčastnit klidně i nějaké soutěže, páč si myslím, že svým suprvýkonem v sále strčili všechny do kapsy. Pak se tělocvična přece jen pomalu vylidňovala a když ráno odešla hudební skupina, měli jsme se také k odchodu. Ale to už tu nebyli Jiřinka a Stáňa a Jirka, s kterými jsme se rozloučili již dříve. Moc a moc Pájovi děkujeme, že na nás počkal a přiblížil nás svým Sršáněm k domovu a posledním zpestřením rána byli pánové policejní, kteří nedali jinak a Pája musel foukat a páč pil celý večer střídmě, vše dobře dopadlo. Potom Sršán odjel s Pájou a Milošem směrem k Břeclavi. Jen doufám, že všichni šťastně dopluli do svých betliček a zážitky z kameňáckého plesu je nestrašily ve snech.

Myslím si, že akce byla zdařilá a splnila naše očekávání.

Plesu se z tlupy zúčastnili Jiřinka, Pája, Miloš, Zdenál a také Stáňa a Jirka z Liberce, kteří si pátečním plesem zpříjemnili sobotní povinnosti a samozřejmě jsem nechyběla já.

Takže pokud bude naše škola za rok opět organizovat tento skoroples, ráda se tam s vámi uvidím.

Zdenula ":o))

Foto od našeho dvorního fotografa ZDE