Jdi na obsah Jdi na menu
 


PGME 2010

25. 6. 2010
PGME číli PraGeo Games Megaevent čili mega sraz geokačerů kdesi u pr..ahy, konkrétně v Horních Počernicích na tvrzi Hummer. Něco ve stylu westernového městečka, doplněno o jízdy na Hummerech, tentokrát rezervováno na celý víkend (nejen) pro geokačery. Původní článek (log) z Geocaching.com/ GC1XXXX:

"Díky pořadatelům za hezký Megáč, který jsem si užíval. Naprosto dokonalá organizace, šlo to jako na drátkách. Úžasná symbióza eventu s Hummerem, kdy se kačeři a nekačeři mísili, aniž by se jeden druhému pletli do "řemesla".
Jak to tedy vidím já:
V pátek vyrážím autem ještě něco zařídit a už mířím na Prahu, prozřetelně mám naloženo kolo a stan, protože jsem si připravil vlastní plán a to už se blíží sedmá hodina a já teprve opouštím dálnici, na které řádí páteční zácpa a zkratkou Říčany-Šestajovice jedu za šipkou a už jsem v HP, ale ouvejs, cesta co na mapě vypadá normálně je od půli zaražena a tak rychle skládám kolo, beru pár věcí a jdu na registraci. Okukuji co a jak, vypadá to slibne, jdu k šibenici, kde u kešky mě osloví va3, známý, kačer z Brna, prohodíme pár slov, pak přeparkuji, nakládám stan a jdu se utábořit. Ocekával jsem tedy stanové městečko, je nás tady ale jen pár a to je snad taky dobře... To už lítají do oblak svítící přáníčka, která mi někdo nabízel, že má navyše, ale já se potřebuju utáborit a ještě jedu k autu pro další věci a už v přítmí u piva háži do GPS kešky, jejichž listingy mám nafoceny a spřádám další plány. Zatím jsem v táboře, kochám se atrakcemi a vším, pak, jelikož je vlahá letní noc a ráno daleko, jedu na noční lov po HP, objíždím všechny keše, ale nacházím jen pár, páč asi to chce lepší oči, ale nevadí, zážitek je perfektní i ty tankodromové cesty tady, ve dve hodiny přijíždím do tábora, smývám prach a jdu spát.
Ráno mám budíček v 10, což je můj styl, který naštěstí nemusím měnit ani tady, dávám se do pucu, neb jsem si usmyslel zajet do centra Prahy (doufám že už nikdy!) na kole a to přímo na Karlák, kde toužím hlavně po virtuálce, možná mě někdo viděl z věží, jak jediný blázen na kole jede či jde centrem Prahy. Japonců všude, zírají jako vždy a na všechno, já se pomalu prodírám davem a pak zase zpátky, tedy značení pro cyklisty mizerné, resp. žádné, nic výjimečného jsem taky neočekával. Zlatý L.V.A.!
Odpoledne tedy dojíždím do tábora, smývám špínu, dávám vynikající klobás s pivkem, potkávám vulpa se xerim, mluvil jsem také s dartananem a to je vše, ostatní známí mi nějak unikli, sleduji průbežně program, jízdy Hummerů, relaxuji a chystám zas večerní či noční odlov, tentokrát v Klánovickém lese, protože již v pátek jsem se rozhodl, že tu zůstanu do neděle.
Jedu tedy kolem osmé hodiny na věc, první kešík Památný dub v pohodě, i když kešík je v bříze, další strom obsazen čekajícími na autobus, pak Klánovický les, OK, zde je místa hafo a je tady mikrovka, nechápu, pak pokus o Kančí stezku, v půli to vzdávám, mám velké zpoždění z bloudění a mne nejasných indicií, vzdávám též plán na další jižnější kešíky, přesměrovávám na Studánku, ta je v pohodě, keš v dalekém pařezu, to už se skoro nedivím a ješte dávám Kapličku, no však víte kde je krabka.. :)) To už je tma tmoucí, kolem 10 hodiny, několikrát v lese bloudím, neb dávám "zkratky", nakonec se opět spoléhám na přístroj, jinak bych zde musel nocovat. Jedu tedy k Druhému stromu, zde je již mudloprázdno, kešík v pohodě, zde jediné je místo odpovídající okolnostem; to je už dnes vše a jdu do tábora. V neděli vstávám jako vždy, to už jsou tábornící pryč, balím tedy i já a odjíždím.
Prožil jsem si tedy parádní letní víkend naprosto v pohodě, v přátelské atmosféře a zajímavém místě, krásné okolní lesy, určitě plné hřibků za příznivých podmínek. Připomínky bych měl jedině k toaletám, které jsem naštěstí nemusel využít, páč jsem byl pořád pryč... v pozdní noci, když jsem se myl, tak jsem viděl bloudící osůbky bez baterky, jak zoufale otvírají a hledají něco přijatelného. Inu v té tmě se asi každý nestrefil do otvoru, soudě již podle "vůně", co odtud vychází. Ale to je spíš problém Hummeru, než eventu. Dík za Megáč!" Pavel

K tomu už nemám co dodat. Snad jen, že rád se zúčastním i příště.

FOTO